Система на използваем покрив под автомобилно натоварване. Клас на конструкционна пожарна опасност К0 (45), гранична огнеустойчивост RE 90.
Покривната система Авто се използва на покривите на съвременните многофункционални комплекси в които покривите са използваема зона с подразбиращо се постоянно движение на автомобили, а така също и с изграждане на паркинги.
Отличителна особенност на системата е способността й да издържа на тежки транспортни натоварвания. В системата Авто се използват високотехнологични, сигурни хидро и топлоизолационни материали Техноэласт и XPS , издържащи големи физико-механични натоварвания.
За увеличаване на адхезията преди запояване на хидроизолацията е необходимо повърхността да се грундира с битумен праймер. За максимална сигурност и защита на системата от течове по вина на човешки фактор е необходимо хидроизолацията да се положи в два слоя от битумно-полимерен материал.
За топлоизолация е необходимо да се използва екструдиран пенополистирол, който се отличава с ниска водопоглъщаемост и висока якост на натиск. Този вид топлоизолационен материал притежава голяма здравина и не се разрушава от високите динамични натоварвания, свързани с автомобилното движение.
За защита от попадане на циментово мляко в шевовете на топлоизолационния материал и създаване на хлъзгав слой по топлоизолацията е необходимо да се предвиди разделителен слой от полимерна лента, върху която поставят разпределителната железобетонна плоча с последващо полагане на асфалтобетон.
При направата на наклонообразуващи слоеве не трябва да се използват насипни материали (например керамзитов чакъл), а да се използват различни видове леки бетони. В противен случай при натрошаване или разместване на насипните материали, по време на използването на покрива, може да се разрушат горните слоеве на покривния „килим”.
Такава система има добри възможности за ремонт на горните износващи се слоеве и осигурява висока защита на хидроизолационния „килим” от механични повреди и UV – излъчване.
Като втори слой, в местата на присъединяване на покрива към вертикални конструкции, е необходимо за се използва материал с едрозърнеста посипка, за защита от въздействието на ултравиолетовото излъчване на слънцето.
В местата на водосъбиране е необходимо поставянето на воронки на две нива, за максимално ефективно отделяне на водата от повърхността на покрива и водоизолационното покритие.
В местата на присъединяване към вертикални конструкции е необходимо да се оставя разстояние между асфалтобетона и покривния „килим” не по–малко от 30 мм. Това е необходимо, за да се избегне повреждане на хидроизолацията при резки промени в температурните и валежни условия и свързаните с тях деформации.
При изграждането на деформационната фуга между плочите на основата се препоръчва използването на вътрешна хидрошпонка.