Покривна система неизползваем покрив на основа от профилирана ламарина със суха замазка.
Клас на конструктивна пожарна опасност К0 ( 45 )
Покривната система Титан – това е отлично решение за изграждане на покрив с носеща основа от профилирана ламарина, когато към покрива се предявяват повишени изисквания за здравина на основата под покривния „килим”.
В настоящата система за пароизолация се използва пароизолационна мембрана, която защитава топлоизолационния слой от овлажняване, предизвикано от проникващите от помещението водни пари.
В системата е използвана топлоизолация на основата на каменна вата, която се явява негорим материал (НГ). Топлоизолационният материал притежава якост на натиск достатъчен, за да се използва за полагане върху него на суха замазка от листове АЦЛ, ЦСП или СМЛ с обща дебелина не по–малка от 18 мм.
За да не се допускат изкривявания, листове на сухата замазка трябва задължително да се покрият от всички страни с грунд. Многокомпонентната замазка се препоръчва за използване, поради причина на това, че монолитните замазки не се използват в системи с по-податливи основи, такива като ламарината, заради опасност от повишеното образуване на пукнатини.
В системата се използва двуслоен „дишащ” покривен килим, което позволява да се избегне образуването на неравности на неговата повърхност. Като материал за долен слой се използва битумно – полимерен материал. При неговото полагане се образуват канали, отвеждащи парата от конструкцията през съединенията или през покривните аератори. Като втори слой използват полимерна мембрана с голяма дълговечност – до 30 години на покрива.
Топлоизолация с клиновиден профил условно не е показана
В места на присъединяване към парапета е необходимо да се предвиди поставянето на перваз от топлоизолационен материал от минерална вата.
Снижаването на покрива в местата на поставяне на водосъбирателните воронки трябва да бъде 20-30 мм в радиус от 500 мм за сметка на намаляване на дебелината на топлоизолационния слой или за сметка на конфигурацията на основата под водоизолационния „килим”.
При монтажа на гръмоотвода се препоръчва да се използват специални пластмасови опори с баласт.
При изграждането на деформационната фуга е необходимо да се предвиди направата на компенсатор от хидроизолационния материал, за да се избегне разкъсването на хидроизолацията по време на деформационните слягания на сградата.